Efekty: Przełomowa optymalizacja strony zapewniła wzrost ruchu o 1400% w Akademii Chemika

efekt pozycjonowania seo akademia chemika.jpg

Akademia Chemika

Akademia Chemika to wyjątkowa przestrzeń na mapie Bydgoszczy, gdzie dzieci odkrywają tajemnice nauki poprzez zabawę i eksperymentowanie w mini laboratorium chemicznym. Odbywają się tu zajęcia pozalekcyjne, w których dzieci bawią się poprzez naukę. Samodzielnie lub z pomocą wykwalifikowanego opiekuna wykonują  bezpieczne eksperymenty chemiczne. Akademia Chemika oferuje również niezapomniane urodziny dla dzieci, pełne fascynujących eksperymentów i wspaniałej zabawy organizowane zarówno na miejscu w Akademii, jak również z dojazdem do klienta. W swojej ofercie posiada również warsztaty organizowane dla szkół i przedszkoli oraz animacje dla dzieci podczas imprez dla dorosłych.

Analiza i strategia

Rozpoczęliśmy od szczegółowej analizy strony internetowej, która pomimo bardzo ciekawej oferty edukacyjnej Akademii nie przyciągała wystarczającej liczby odwiedzin. Zdiagnozowaliśmy, że strona nie była dostosowana do współczesnych standardów SEO i nie spełniała oczekiwań użytkowników ani wyszukiwarek w kontekście fraz takich jak „zajęcia dla dzieci”, „urodziny dla dzieci” czy „warsztaty dla przedszkoli”. Nasz klient głównie opierał swoją obecność w internecie na Instagramie i Facebooku, co ograniczało jego zasięg.

Działania

Decyzją strategiczną była kompletna przebudowa strony internetowej. Stworzyliśmy nową, bardziej intuicyjną i przyjazną użytkownikowi strukturę witryny, wzbogaconą o angażujący i optymalizowany pod kątem SEO kontent. Skupiliśmy się na dobrze dobranych słowach kluczowych i technicznych aspektach SEO, aby maksymalnie zwiększyć widoczność strony w wynikach wyszukiwania. Dodatkowo, uruchomiliśmy kampanie Google Ads, aby natychmiast zwiększyć ruch na stronie.

Efekty

W ciągu zaledwie 4 miesięcy od uruchomienia nowej strony, odnotowaliśmy znaczący wzrost liczby odwiedzin: z początkowych 10 wejść miesięcznie przed rozpoczęciem naszej współpracy, do 150 organicznych wejść miesięcznie na najistotniejsze frazy kluczowe, co stanowi wzrost o 1400%. Strona zaczęła pojawiać się w top 10 wyników wyszukiwania, co znacząco zwiększyło liczbę potencjalnych klientów. Dzięki widoczności strony w wyszukiwarce i efektywnie targetowanym kampaniom Google Ads, codziennie zdobywamy nowych zainteresowanych.

Podsumowanie

Projekt dla Akademii Chemika był znakomitym przykładem na to, jak skuteczna może być dobrze przemyślana strategia marketingowa. Nasze działania nie tylko znacząco zwiększyły ruch na stronie, ale także umożliwiły naszemu klientowi osiągnięcie silnej pozycji na rynku zajęć dla dzieci oraz organizacji urodzin dla najmłodszych. Dzięki temu, Akademia Chemika może teraz skupić się na dalszym rozwoju i rozszerzaniu swojej oferty.

Opinia klienta

Zaledwie cztery miesiące współpracy przyniosły mojej firmie zauważalny wzrost zainteresowania. Panowie całkowicie zmienili mój mindset do marketingu oraz potencjału jaki daje pozycjonowanie oraz reklamy Google. Otrzymujemy znacznie więcej telefonów i zapisów na zajęcia, urodziny oraz warsztaty dla przedszkoli. Zgodziłam się na zmiany i wdrożenia zaproponowane przez agencję i czuję mocny rozwój mojej firmy. Jestem bardzo zadowolona z jakości usług tej agencji i z niecierpliwością oczekuję na dalsze wspólne sukcesy. Wybór Element Media był doskonałą decyzją. Żałuje jedynie, że tak późno zdecydowałam się na współpracę!

Developer stron internetowych

Chcesz uzyskać podobne efekty?

Nasze indywidualnie dopasowane strategie są kluczem do Twojego sukcesu online.