Filmy promocyjne – dlaczego warto w nie zainwestować?

Filmy promocyjne Bydgoszcz - Dlaczego warto w nie inwestować

Filmy promocyjne stają się coraz popularniejsze i przynoszą markom coraz większy zysk. Polacy poświęcają średnio 2 godziny dziennie na przeglądanie internetu. W ciągu roku daje to ponad miesiąc serfowania bez przerwy. Statystyczny Polak spędza 40 minut dziennie na oglądaniu filmów w serwisie YouTube. Coraz częściej użytkownicy Instagrama i Facebooka odtwarzają wideo. Filmy są łatwe w odbiorze, a właściciele wielkich portali społecznościowych chętnie na nie stawiają.

Ludzie chętniej oglądają niż czytają

Czas, kiedy ludzie czytali długie artykuły godzinami dawno już minęły. Dzisiaj więcej niż kilka linijek tekstu jest co najmniej zniechęcające, a dla niektórych wręcz odstraszające. Film jest wygodny – wystarczy go odpalić i chłonąć informacje. Sieci urządzeń mobilnych oferują coraz większe pakiety danych, to sprawia, że telefony stały się przenośnymi odtwarzaczami wideo. Pamiętaj jednak, że krótki i konkretny przekaz wideo to podstawa!

Filmy promocyjne budują zaufanie

Jeśli inwestujesz pieniądze w spot reklamowy, film instruktażowy lub animację reklamową to znaczy, że traktujesz swój biznes poważnie. Klienci będą postrzegać Twój biznes jako firmę o usługach wysokiej jakości.

Filmy mają wpływ na pozycjonowanie

Treści wideo sprawiają, że użytkownik spędza więcej czasu na stronie internetowej. Filmy mają wyższy współczynnik klikalności w wyszukiwarce Google niż jakikolwiek inny rodzaj zawartości. Google jako właściciel serwisu YouTube kładzie duży nacisk na wyświetlanie filmów odpowiadających na zapytanie. W ostatnich latach popularne stało się pozycjonowanie filmów, dzięki czemu wyświetlają się one w wyszukiwarkach na pierwszych stronach.

Filmy promocyjne w wyszukiwarce
Filmy promocyjne w wyszukiwarce

Film można promować na wielu portalach

Nie musisz ograniczać się do zamieszczania filmu tylko na swojej stronie. Możliwości jest wiele: Youtube, Instagram, Facebook, Vimeo – to najpopularniejsze serwisy, w których możesz znaleźć potencjalnych klientów. Można zatem docierać do dużej ilości odbiorców jednocześnie. Film zamieszczany na różnych portalach społecznościowych to już standard.

Promocja nie tylko w internecie

Nie musisz ograniczać się do internetu. Filmy promocyjne można zaprezentować również na targach, konferencjach, bankietach, ale także w publicznych miejscach, które pozwalają na umieszczanie treści reklamowych. Stoisko na targach nie musi ograniczać się do roll-upów lub darmowych gadżetów. Na ekranach monitorów można puścić zapętloną wizytówkę wideo, która zwróci uwagę potencjalnych klientów i błyskawicznie zaprezentuje ofertę firmy.

Inwestycja w wideo się zwraca

Chcąc poszerzyć swój zasięg, zyskać większą rozpoznawalność, a także znacząco wpłynąć na wzrost sprzedaży swoich produktów lub usług konieczne jest poszerzenie działań marketingowych w zakresie wideo. Poprzez szeroki wachlarz emisji można docierać nimi praktycznie wszędzie. Koszty poniesione na realizację wideo praktycznie zawsze zwracają się z nawiązką. I to dużą! A zatem płacimy raz, a czerpiemy korzyści bez przerwy.

Podsumowanie – zainwestuj w filmy promocyjne!

Film promocyjny to duży krok dla nowoczesnej i skutecznej formy reklamy. Jeżeli chcemy komunikować się z naszymi odbiorcami za pośrednictwem mediów społecznościowych postawmy na regularne produkcje filmowe, które pokażą nasz produkt, usługę lub naszą firmę w ciekawym świetle i pozwolą nawiązać stały kontakt z klientami. Siłą filmu promocyjnego jest fakt, że posługuje się komunikatem wizualnym i dźwiękowym w jednym momencie, ale i krótkim czasie. Zbudujmy lojalność i zaufanie klientów wobec naszej marki. Im szybciej tym lepiej, bo konkurencja nie śpi i już szuka agencji reklamowej, która stworzy wysokiej jakości treści audiowizualne.

Jakie rodzaj filmów wybrać dla Twojej firmy? Możliwości jest wiele – filmy produktowe, instruktażowe, promocyjne – zanim podejmiesz wybór powinieneś zastanowić się, które najlepiej trafią do Twoich odbiorców. Jesteś zainteresowany filmami dla Twojej firmy? Odezwij się do nas! Doradzimy w wyborze najlepszych formatów i pomożemy w realizacji skutecznych przekazów wideo. Naszą ofertę znajdziesz pod adresem https://elementmedia.pl/film-fotografia-animacje/

Menu